Safranbolu Amasra Turu/1 Gece Konaklamalı

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Safranbolu, Yörükköyü, Cinci Han, Köprülü Cami, Güneş Saati, Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Evi, Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı, Arasta

Gezimiz saat 00.00 da Bursa' daha önceden belirlemiş olduğumuz noktadan hareket edıyoruz. 8 Saat surecek yolculuguz sonucunda Safranbolu’ya varıyoruz. İlk olarak zamanında Bektaşilerin de yaşadığı Yörük Köyü ziyaret ediliyor. Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız keyifli gezimizin sonrasında, Kadıoğlu Restaurantta'da öğlen yemeğimizi alıyoruz(Extra). Yemek sonrası UNESCO tarafından koruma altına alınan Tarihi Safranbolu’ya geçiyoruz. İlk olarak dünyanın nadir açık namazgahlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu'yu, Hükümet Konağı’nı, Saat Kulesi’ni fotoğrafladıktan sonra Safranbolu'nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Akçasu Kanyonu’nu da görerek; Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşıları geziliyor. Lokum imalatı hakkında slayt gösterisini izledikten sonra konaklayacagımız otelimize geciyoruz.

 


2. Gün: Amasra, Bartın, Bakacak Tepesi, Amasra Kalesi, Fatih Cami, Bursa’ya varış

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Kristal Teras‘ a hareket ediyoruz. Kafetarya‘ da verilecek olan serbest zamanda dileyen misafirler ücretini ödeyerek Kristral Terastan manzarayı seyredebilirler. 3 Milyon yıllık geçmesiyle 6 km’lik uzunluğu olan Bulak Mağarasını geziyoruz. Belirlenen saatte hareket ederek Amasra’nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi ilk keşif noktamız olacak. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman “Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?”, yani “Dünyanın gözü bu mudur?'' diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesi’nden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Amasra merkezine indiğimizde gezimiz, Amasra Kalesi (Zindan Kalesi, Sormagir Kalesi) ile başlıyor. Roma Dönemi’nde yapılan Kemere Köprüsü ve Bizanslılar Dönemi’nde kilise olarak kullanılan Fatih Camii gezilerinin ardından, bölgeye özgü olan Mavi Yeşil Balık Restoran 'da alacağımız yemek sonrasında her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında Bursa’ya doğru yolculuğumuz başlıyor.Sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Tatil Adası Turizm organizasyonlarında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Gidiş-Dönüş Ulaşım

Profesyonel Rehberlik

Konaklama

Otelde Alınan 1 Sabah 1 Akşam Yemeği

Otopark Ücretleri

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Sabah Kahvaltısı

Tüm Öğle Yemekleri

Son Gün Akşam Yemeği

Tüm Kişisel Harcamalar

Ören Yeri ve Müze Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Safranbolu Amasra Turu/1 Gece Konaklamalı Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri