Bursa Çıkışlı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu/5 Gece Otel Konaklama

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Bursa çıkışlı karadeniz rüzgarı ve batum turumuzda maviyle yeşilin buluştğu doğa harikası SAMSUN- ORDU - GİRESUN - TRABZON - RİZE - BATUM - SİNOP illerini gezip size unutulmaz hatıralar bırakıyoruz. 

 

Tur Programı

1. Gün: GRUP OLUŞUMU VE GECE YOLCULUĞU

23:30‘da  Bursa  Görükle – Kent Meydanı arasındaki tüm metro istasyonlarından   siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra TATİL ADASI’ nın zengin araç içi ikramları eşliğinde  Eskişehir – Ankara güzargahını takiben Karadeniz turumuzun ilk noktası olan  SAMSUN yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün: SAMSUN MİLLİ MÜCADELE PARKI-ATATÜRK ONUR ANITI- GAZİ MÜZESİ- İLK ADIM ANITI- AMAZON PARKI –ORDU BOZTEPE / TELEFERİK

Değerli Misafirlerimiz; Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasında Samsun’a   hareket ediyoruz. Tarihimizde çok önemli yeri olan Samsun`a ulaştığımızda ilk olarak Mustafa Kemal  ATATÜRK’ ün Milli Mücadele'yi başlatmak için 19 Mayıs 1919'da silah arkadaşlarıyla birlikte İstanbul`dan  Samsun`a geldikleri Bandırma Vapuru` nun içerisi müze olarak dizayn edilen birebir kopyasının da bulunduğu Milli Mücadele Parkın`a ulaşıyor ve Bandırma Vapuru` nu ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası otobüsümüze binip şehir merkezine ulaşıyor ve Samsun Belediye Parkı`nda Samsun`un simgesi haline gelmiş, Avusturyalı Heykeltraş   Heinrich  Krippel tarafından yapılmış olan, Atatürk Onur Anıtı`nı ziyaret ediyoruz. Parktan uzak olmayan, 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş olan Mustafa Kemal ATATÜRK` ün Samsun`a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace` ı bugünkü adıyla Gazi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Gazi Müzesi`nden ayrılıp Mustafa Kemal ATATÜRK` ün silah arkadaşlarıyla 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ilk adımını temsil eden İlk Adım Anıtı`nı görmek üzere yürüyoruz. Ziyaretimiz sonrasında aracımıza binip M.Ö.1200 lü yıllarda Terme İlçesi yakınlarında yaşadıkları varsayılan ve Homerosun İlyada adlı eserinde söz edilen ilkçağların efsanevi kadın savaşçılarını temsil eden amazon savaş kadını heykelini ve aslan heykellerini  görmek üzere Amazon Parkı`nı geziyoruz ve öğle yemeği için mola veriyoruz. (ekstra ) Yemek molasından sonra  Samsundan ayrılıyoruz. Çarşamba, Terme, Ünye ve Fatsa üzerinden devam ederek, ülkemizin kullanılmakta olan en uzun tünellerinden biri olan Nefise AKÇELİK tünelinden (3820m) geçip rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde Karadeniz’in incisi Ordu’ya ulaşıyoruz ve Ordu'daki ilk durağımız  adına şarkılar yazılmış olan Ordu Boztepe oluyor. Boztepe’ye çok keyifli bir Teleferik ( ekstra) yolculuğuyla ulaşıyoruz. Boztepe’ de Ordu’yu ve tüm Karadeniz coğrafyasını ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Deniz seviyesinden 530 mt yükseklikteki Boztepe’nin büyüleyici manzarası eşiğinde fotoğraf çekebilmek için vereceğimiz serbest zamanın ardından fındık alışverişi yapabileceğimiz ve üst kalite fındık alabileceğimiz bir kısa mola veriyoruz. Serbest zaman sonrasında belirlediğimiz noktada buluşup konaklama ve akşam yemeği için otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama.

 

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Samsun’ da alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Konaklama Oteli: Ordu Cotyora Otel

* Güzergah: Bursa – Samsun – Ordu

 


3. Gün: GİRESUN -TİREBOLU-TRABZON AKÇAABAT-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜRMENE

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında ilk gezi durağımız Giresun’a geçiyoruz. Giresun Adası ve Giresun Kalesi'ni panoramik olarak görerek Tirebolu’ya devam ederken, rehberimizden yakın tarihimizin en enteresan karakterlerinden biri olan Topal Osman Ağa ile ilgili bilgileri alıyoruz. Karadeniz savunma sisteminin en önemli parçalarından biri olan liman kalelerinin en güzel örneklerinden biri olan  Tirebolu kalesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Görele, Eynesil, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı üzerinden Akçaabat’a geçiyor ve meşhur Akçaabat Köftesi ile öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra). Öğle yemeğinin ardından Komnenos Krallığı döneminde inşa edilen ve Osmanlı döneminde camiye dönüştürülen  Ayasofya Cami`ni geziyoruz. Trabzon Ayasofyasının muhteşem fresklerini rehberimizden detaylı olarak dinledikten sonra  Mustafa Kemal ATATÜRK` ün Trabzon`a ilk geldiğinde Soğuk Su şehrini gezerken görüp beğendiği, kendisine Trabzon Özel İdaresince hediye edilen ve Trabzon a 3. ve son kez geldiğin de konakladığı Atatürk Köşkü`nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin sonunda Trabzon`un unlu GÜMÜŞ KAZAZİYE, HASIR ve TELKARİ sanatıyla ilgili bilgiler almak ve bu köklüel sanatını tanımak üzere gümüş atölyesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Türkiye de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene`ye gidiyor meşhur SÜRMENE BIÇAKLARINI tanımanız ve alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında M.Ö. 386 yılında Atina’dan gelen Barnabas ve Sophranios isimli iki rahip tarafından kurulmuş olan Sümela (Meryem Ana) Manastırı'na gidiyoruz. (Manastırın tadilat dolayısı ile kapalı olması halinde Sümela gezisi yapılamamaktadır.) Rehberimizin anlatımı ile beraber bu etkileyici gezimizi tamamladıktan sonra otobüsümüzle otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama oteldedir.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Trabzon ya da Akçaabat’ ta alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergah: Ordu – Giresun – Trabzon

* Konaklama Oteli:  Trabzon Aksular Otel

 


4. Gün: ZİLKALE-ÇAMLIHEMŞİN-FIRTINA VADİSİ-PALOVİT ŞELALESİ-AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali`nde ülkemize Altın Ayı; ödülünü getirmeyi başaran Bal; filminin çekimlerinin gerçekleştiği Çamlıhemşin`den bineceğimiz minibüsler ile Fırtına Deresi boyunca ilginç ve muhteşem manzaralar eşliğinde Konaklar Mahallesi, Yolkıyı Köyü, Ortan Köyü`nü görüyor ve Sevdaluk dizi çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü`nde vereceğimiz fotoğraf molası ardından Zilkale ye ulaşıyoruz. Zilkale, Rize’nin Çamlıhemşin İlçesine 13km. Fırtına Vadisi`ndeki bir geçide hakim, dere yatağından 100m., denizden 750m. yükseklikte, yüksekçe bir kayalık üzerinde konumlandırılmış 3 bölümden oluşan, 8 burcu ve 4 katlı olduğu anlaşılan heybetli baş kulesi bulunan kesin yapım tarihi bilinmeyen sıradışı bir kaledir. Zil Kale`nin heybetli sıradışı görüntüsüne şaşıracak, unutulmaz ve eğlenceli bir tur yaşayacaksınız. Sonrasında Palovit Şelalesini fotoğraflıyor ve öğle yemeğimizi almak üzere Fırtına vadisine dönüyoruz. Öğlen Yemeği: Fırtına Vadisi`nde menü olarak alınacaktır(Ekstra). Öğle yemeğini takiben  otobüsümüzle Ayder Yaylası`na hareket ediyoruz. 1350m. yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası`nda Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlık ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz fırtına vadisinde rafting aktivitesine katılabilirler. RAFTING(Ekstra) Konusunda uzman eğitmenlerin bilinmesi gerekenleri anlatması sonrasında Fırtına Deresi`nin coşkun sularında yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda rafting heyecanını yaşayacaksınız. Unutamayacağımız anılar biriktirdikten sonra Ayder ‘den ayrılıp Rize’nin bir diğer harikası İkizdere’ye gidiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Rize’de  alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergah: Trabzon –Rize

* Konaklama Oteli: Rize Ridos Otel

 


5. Gün: HOPA-KARAGÖL-BORÇKA-SARP-BATUM-PİAZZA MEYDANI

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımızla Artvin`in Hopa İlçesi`nden ve Cankurtaran Geçidi`nden geçerek Borçka İlçesine ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. - Borçka İlçe merkezine ulaştığımızda bizi bekleyen minibüslere biniyor ve turumuza başlıyoruz.Borçka İlçe merkezine 27km. mesafede, deniz seviyesinden 1450m. yükseklikte bulunan 19.yy başlarında, bu günkü Klaskur (Aralık)Köyü`nün yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonuncunda Klaskur (Aralık) Deresi`nin önünü kapatmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl`e ulaşıyoruz. Karagöl`e etrafındaki ormanlarda yürüyüş ve fotoğraf molası sonrası öğle yemeğimizi (ekstra) almak için Borçka İlçesi`ne doğru hareket ediyoruz. Karagöl gezimizden sonra güzergahımız Sarp Sınır Kapısı oluyor. Ülkemizi Gürcistan`a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehri`nin Karadeniz`e döküldüğübölgeye konumlandırılmış Batum`a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra aracımıza binip Batum`a doğru ilerlerken Batum tarihinde önemli yeri olan ve içerisinde Aziz Matthias`ın anıt mezarı bulunan Gonio(Apsaros) Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Çoruh Nehri`nin denizle buluşmadan önce altından geçtiği köprüden geçip, Batum`un ilginç binalarının bazılarının bulunduğu cadde de aracımızla ilerliyor ve Meryem Ana Katedrali`ni dışarıdan fotoğraflıyoruz. Uygun bir yerde aracımızdan inip yürüyerek devam edeceğimiz gezimize başlıyoruz. Orta Cami`ni görüp, yanıbaşında, panoramik olarak göreceğimiz, Aziz Nicolaos Ortodoks Kilisesi bulunan Batum`un en güzel yerlerinden biri olan, Avrupa Şehirleri`nin, özellikle meşhur İtalya, meydanlarını anımsatan Piazza Meydanı`na gidiyoruz. Piazza Meydanın`daki fotoğraf molasından sonra Tiyatro Meydanı`na doğru yola koyuluyoruz. Bu meydanda Tiyatro Binasını dışarıdan fotoğraflayıp altın renkli muhteşem Poseidon Heykeli önünde mitolojik hikayesini dinleyip grup fotoğrafı molası sonrasında Avrupa Meydanı`na astronomik saati ve göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli`ni görmek ve İason ile Medea nın mitolojik hikayesini dinlemek için yürüyoruz. Burada verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Batum Bulvarı`na yürüyüp burayı ve T.C. Batum Başkonsolosluk Binası`nı panoramik gördükten sonra aracımızla buluşup Sarp Sınır Kapısı`na gidiyor ve ülkemize geçiş işlemlerini gerçekleştirip otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Batum’ da alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergah: Rize - Batum - Rize

* Konaklama Oteli: Rize Ridos Otel

 

 


6. Gün: OF-LUSTRA GARESTER YAYLALARI-UZUNGÖL

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Of - Çaykara - Taşkıran güzergahında  ilerleyip, heyelan sonucu kayan kayaların Haldizen deresinin akışını engellemesiyle oluşmuş bir set gölü olan Uzungöl‘ e ulaşıyoruz. Uzungöl`ü kuşbakışı görebileceğiniz bu tura Uzungöl`den minibüslere binerek başlıyoruz Lustra Yaylası`ndaki fotoğraf molasının ardından tekrar minibüslere binerek Garester Yaylası`na ulaşıyoruz araçlarımızdan indikten sonra kısa bir yürüyüş yaparak mola yerimize ulaşıyoruz burada muhteşem bir manzara eşliğinde dileyenler ücretlerini ödeyerek çay, ayran veya süt içebilir ve Trabzon`un meşhur sütlaçından yiyebilirler. Mola sonrası minibüslerde buluşup Uzungöl`e geri dönüyoruz. Keyifli yayla turumuzun ardından Uzungöl`de vereceğimiz serbest zamanın ardından, öğlen yemeğimizi yiyeceğimiz yere göre, otobüsümüze binip öğlen yemeğine(ekstra) gidiyoruz. Yemek sonrasında Karadeniz'in müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek tereyağ ve peynirin bir çok çeşidinin alışverişi yapabileceğimiz mağazaya gidiyoruz. Ayrıca KÖME ve PESTİL  alışverişi için yine bir mağaza da mola veriyoruz. Alışverişin ardından rotamızı Orduya çevirip Ordu’nun Perşembe Yaylası'na ulaşıyoruz. Kıyısına kurulmuş olduğu göl ve etrafını çevreleyen mendereslerle Karadeniz’in adından çok söz ettiren Perşembe Yaylası'nda bol bol fotoğraf çekip, yaylacılarla sohbetler ederken çaylarımızı, kahvelerimizi yudumlama imkânı bulacağız.

Konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize geçiyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Orduda alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergah: Rize - Ordu

* Konaklama Oteli: Ordu Cotyora Otel

 


7. Gün: HAMSİLOS FİYORDU – TARİHİ SİNOP CEZAEVİ – SİNOP LİMANI – SİNOP KALESİ

Gezimizin son gününde otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra  otelimizden ayrılıp Samsun istikametine doğru yola koyuluyoruz. Bafra – Gerze üzerinden ülkemizin en kuzey ile olan Karadeniz küçük ama şirin sahil kenti SİNOP’ a  vardığımızda muhteşem doğasıyla bizi karşılayacak ince burun ve Hamsilos fiyordunu görerek turumuza başlıyoruz. Buradaki ziyaretimi takiben birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan tarihsel süreç boyunca birçok önemli şahsiyetin hapis yattığı, şiirlere şarkılara konu olan Sinop cezaevini geziyoruz. Cezaevi ziyaretimizin   ardından Sinop limanı ve kalesini geziyor ve Ayhan kotradan hediyelik eşyalarımızı aldıktan Sinop’un meşhur mantısı tadıyor ve Doğu Karadeniz gezimizi sonlandırıyor,  Bursa'ya dönüş yoluna koyuluyoruz. 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Sinop’ ta alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergah: Ordu – Sinop - Bursa

Sizleri Aldığımız Noktalarda Bırakarak Bir Sonraki Tatil Adası Turizm Organizasyonlarında Görüşmek Üzere Vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

* Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı

* Açık Büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 5 Akşam Yemeği

* Lüks Araçlar ile Ulaşım

* Milli Park Giriş Ücretleri

* Batum Turu

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

* TATİL ADASI Otobüsü İçerisindeki İkramlar

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* 1618 Numaralı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

*  Yurtdışı Çıkış Harcı

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Bursa Çıkışlı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu/5 Gece Otel Konaklama Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Gürcistan Batum girişlerinde Misafirlerimizin yanında yeni tc kimlik kartları olması zorunludur.


  İptal Şartları

  İptal hakkı tur hareket  tarihinden 20 gün öncesine kadar saklıdır. Aksi taktirde kaporanızın %35'i yanmaktadır.


  Vize Bilgileri